برگزاری همایش گردشگری سلامت در ارومیه


 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، همزمان با فرارسیدن شب چله از سایت صدر شفا رونمایی شده و  همایش گردشگری سلامت در سالن آمفی تائتر  اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی  با دعوت از تعدادی از مسئولین شهر و فعالین گردشگری استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم شهردار ارومیه که یکی مدعوین و سخنرانان مراسم بود گفت:  نهاد شهرداری  و شورای شهر ارومیه برای توسعه گردشگری شهر توجه ویژه ای دارد و شورای شهر بهمین منظور بودجه ای خاصی را برای سال 98 در نظر گرفته است.

او افزود: برای پیشرفت در این حوزه  سرمایه گذران باید به شکل  انقلابی وارد شوند و از بخشی نگری باید پرهیز کرد ضمن اینکه باید با کار دسته جمعی درآمد سرانه مردم را بالا ببریم.

در بخشی دیگر از مراسم  جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، با اشاره به ظرفیت های بالای این استان در حوزه گردشگری سلامت گفت: حمایت از سرمایه گذاران حوزه سلامت جزئی از اولویت های این اداره کل هست و ما پی گیر کارهای آنها هستیم ضمن اینکه در این خصوص باید از همکاریهای دانشگاه علوم پزشکی استان نیز قدردانی بعمل آورد.

وی ادامه داد: گردشگری طبیعت درمانی نیز در این استان با توجه به وجود انواع آبگرم های طبیعی و دیگر امکانات و مواهب طبیعی، جایگاه خاص خود را دارد و این حوزه می تواند بیش از اینی که هست فعال شود.

مدیر کل استان با این این حال به موانع و مشکلات گردشگری سلامت نیز اشاره نمود و افزود: فعالان غیر قانونی در این حوزه زیاد هستند و باید بطور جدی با آنها برخورد شود و رابطه مالی آنها با مراکز درمانی قطع شود و همزمان باید کارهائی از قبیل صدور ویزای پزشکی برای پزشکان و همچنین راه اندازی پایگاههای اطلاع رسانی در کشورهای مقصد انجام شود که این اداره کل پی گیر این موارد هست.

 

 

در ادامه این مراسم، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز طی سخنانی اظهار نمود: اگر بخواهیم گردشگری استان رو رونق دهیم باید به این درک برسیم که سرمایه گذار یک نعمت است و از او باید حمایت کنیم و او را در گیرودار بوروکراسی اداری گرفتار نسازیم.حسینی افزود: این استان کارگزاران باذوق و توانمند می خواهد تا بتواند فضا را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در همه حوزه ها اعم از گردشگری، صعنت، کشاورزی و غیره فراهم سازد.

در لابلای سخنرانی مهمان مدعو، آیتم هائی از برنامه های فرهنگی شامل اجرای موسیقی سنتی با محوریت شب چله و همچنین تئاتر و طنز به اجرا در آمد.

همچنین در این مراسم بزرگتریت سایت تخصصی جذب گردشگرای داخلی و خارجی در منطقه شمالغرب کشور تحت عنوان: صدر شفا رونمائی شد؛ 
 
این سامانه فعلا 15 نفر پرسنل دارد و با هدف ارائه خدمات و راهنمائی به گردشگران سلامت داخل و کشورهای منطقه راه اندازی شده است.

در انتهای این مراسم با اهدای لوح تقدیر از مدیران و مسئولین فعال در زمینه گردشگری همچنین تعدادی دیگر از کارگزارن فعال بخش خصوصی تقدیر بعمل آمده و پس از پایان این مراسم، مهمان و مدعوین به بیمارستان تازه تاسیس میلاد ارومیه حضور یافته و از بخشهای مختلف آن بازدید کردند.

 

 

 


نظرات :


 نام:
 * نظر: